voorod
photo_2018-01-31_07-48-46

گروه تئاتر مدرسه در مسابقات فرهنگی و هنری اسوه حسنه

soorod

گروه سرود مدرسه در مسابقات فرهنگی و هنری اسوه حسنه

::. جدیدترین مطالب دبیرستان سلام شهید همت .::

وي مهر، بوي مهرباني، بوي لبخند، بوي درس و مدرسه و شوق كودكانه در پياده روها، بوي نمره هاي بيست، بوي دفتر حساب و مشق هاي ناتمام، بوي دوستي و محبت…

پاييز با خود شور مي آورد و قاصدكها خبر بازگشايي مدارس مي دهند، درختان آماده مي شوند تا با شوق، برگهای رنگارنگشان را چون كاغذهاي رنگي بر سر كودكاني كه مشتاقانه به مدرسه مي روند بريزند و سارها بر شاخه هاي انبوه درختان صف كشيده اند، تا آوازهاي گرمشان را بدرقه كنند.نسيم، نفس هاي معطرش را هر صبح بر گونه هاي سرخابي كودكانه شان مي دمد تا خواب را در سايه های كوتاه ديوار جا بگذارند و مشتاقانه تا حياط منتظر مدرسه بدوند ديوارهاي آجرنماي مدرسه را سراسر شور و شوق پر كرده است . كلاسها با آغوش باز در آستانه درها ايستاده اند تا ميهمانان خود را در آغوش بكشند.واژه ها بر تخته هاي سياه جان مي گيرند و پروانه مي شوند تا در نفس هاي هيجان زده كودكان پرواز كنند و فضاي لرزان كلاس را گرم نمايند.چه شور و حالي دارد اين روزهاي آغاز مدرسه، روزهايي سراسر دلهره، شوق و اضطراب، روزهاي مهر و مدرسه، روزهايي كه خيابانها سرخوش هيجان لبريز صداهاي كودكانه جاري در پياده روهايند.روزهايي كه عشق هر سحر، عاشقانه از پشت پنجره كلاس ها سرك مي كشد تا با بالاآمدن آفتاب، تنشان را در نفس هاي معطر كودكان شست وشو دهند. روزهايي كه آفتاب به شوق مدرسه رفتن هر صبح زودتر از آواز خروس ها بيدار مي شود. روزهايي كه ماه، بالاي سر دفترهاي مشق به خواب مي رود.امروز اولين روز از ماه مهر و شروع فصل پاييز، ماه تحصيل، تلاش، مشق و مدرسه است ….

آغاز سال تحصیلی، آغاز سفر در مسیر دانستن و فهمیدن مبارک

اردوهای برون استانی -سال تحصیلی ۹۷-۹۶

برگزاری اردوی قم -کاشان پایه هفتم

اردوی سیاحتی زیارتی قم کاشان برای پایه هفتم به مدت سه روز و با هدف ایجاد روحیه همدلی، همکاری و مسئولیت پذیری در بین دانش آموزان پایه هفتم، برگزار می شود.

در این اردو دانش آموزان با نکاتی در مورد زندگی جمعی و دور از خانواده بیش تر آشنا می شوند و هنجار های اجتماعی و زندگی جمعی را تجربه می کنند.

برگزاری اردویاصفهان پایه نهم

« فشاردادن دکمه‌های من »
دکمه را فشار دادم و منتظر آسانسور ماندم. خیلی عجله داشتم. دوست داشتم هر چه زودتر بیاید.
منتظر ماندم و ماندم تا بیاید، دوباره و دوباره دکمه را فشار دادم. ولی نیامد. پس از پله‌ها رفتم.
یک مسیر بهتر حداقل برای آنها که دوست دارند ورزش کنند!
ناگهان به فکر دانش‌آموزانم افتادم که هر روز دکمه‌های من را فشار می‌دهند و من مثل یک آسانسور برای آنها عمل می‌کنم و سریع حاضر می‌شوم و آنها با داد پایین می‌روند و هیاهو می‌کنند. از خودم می‌پرسم اگر دیگه آسانسور آنها نباشم، یا اگر آنها مجبور باشند از پله‌ها بروند؛ شاید بتوانم شیطنت‌ها و برخی رفتارهای آنها را از کنترل کنم.
پس از فردا شروع خواهم کرد، دکمه‌هایم را مخفی می‌کنم. وقتی ببینند من دیگر

برگزاری اردوی مشهد پایه هشتم

از اهداف این اردو زیارت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت ، ورزش و شادی  با برگزاری مسابقات سالنی وپارک آبی مهشد ، ایجاد حس رفاقت و دوستی بین دانش آموزان ، افزایش  اعتماد به نفس و روابط اجتماعی دانش آموزان و یازدید و خرید از بازارهای مشهد مقدس می باشد.