استفاده بی رویه از گوشی های هوشمند موجب افسردگی دانش آموزان می شود

نتایج تازه‌ ترین تحقیقات نشان داده است، گوشی‌های هوشمند روی مغز دانش‌ آموزان تاثیر منفی می‌گذارد و موجب ایجاد استرس، اضطراب و در نهایت افسردگی در آن ها می‌ شود.
نتایج تازه‌ ترین تحقیقات نشان داده است، گوشی‌ های هوشمند روی مغز دانش‌ آموزان تاثیر منفی می‌ گذارد و می‌تواند موجب آسیب به مغز آن ها شود.
بر اساس این بررسی صورت گرفته، دانش‌ آموزانی که به طور مداوم از گوشی‌ های هوشمند استفاده می‌کنند و در فضای مجازی حضور دارند، دچار استرس و اضطراب بیشتری می‌شوند و در نهایت بیش از دیگران مستعد افسردگی هستند.
بر اساس یک مطالعه که در سال ۲۰۱۷ و توسط مرکز تحقیقاتی “پیو” در جامعه آمریکا انجام شده است، ۸۲ درصد مردم این کشور دارای گوشی هوشمند هستند، ۹۲ درصد آنان هنگام خرید از تلفن همراه خود استفاده می‌کنند، ۷۸ درصد آنان هنگام غذا خوردن در خانه با گوشی همراه کار می‌ کنند و ۴۴ درصد آنان هنگام راه رفتن در خیابان مشغول کار کردن با گوشی همراه هستند.
به گفته این مرکز تحقیقاتی، ۷۳ درصد نوجوانان به گوشی هوشمند دسترسی دارند و بیش از ۹۲ درصد آنان هر روز درفضای مجازی فعالیت می‌کنند.
محققان کُره‌ ای تاکید می‌کنند، اعتیاد به اینترنت و گوشی‌ های هوشمند منجر به بی‌ تعادلی شیمیایی در مغز دانش‌ آموزان می‌شود و همین موضوع آن ها را در معرض استرس، اضطراب و در نهایت افسردگی قرار می‌ دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *