امکانات و فضای آموزشی مدرسه۱

دبیرستان دوره اول متوسطه سلام همت، دارای فضای آموزشی استاندارد با ۸ کلاس و ۱۵۰ دانش‌آموز است که شامل چندین واحد آموزشی و رفاهی است:

    • زمین چمن مصنوعی مجزا
    • نمازخانه
    • سالن پذیرایی
    • آزمایشگاه شیمی، فیزیک، نجوم و زیست، با تجهیزات ویژه
    • سایت کامپیوتری مجهز

جدا از برنامه‌های فشرده علمی و پژوهشی، دانش‌آموزان مدرسه هر هفته در کلاس‌هاي فرهنگی، هنری شرکت می‌کنند. همه می‌دانند که دوران نوجوانی، دوران تجربه و آموختن مهارت است؛ پس دانش‌آموزان را تشويق می‌کنيم تا در طول سال، يک رشته فرهنگی و هنری را انتخاب نمايند و در يکی از کلاس‌های تئاتر، سرود، عکاسی، داستان‌نویسی، نقاشی و … شرکت نمایند. شکوفايی استعداد دانش‌آموزان، رتبه‌های  بسياری را در مسابقات منطقه‌ای و «اسوه حسنه» (مسابقات فرهنگی مدارس سلام) برای مدرسه به ارمغان آورده است.

برای افزایش کیفیت آموزش زبان انگليسی، در این مدرسه، با برگزاری آزمون کتبی و مصاحبه حضوری، دانش‌آموزان سطح‌بندی می‌شوند و در هر سال تحصيلی، سه ترم و درمجموع سه سال دبيرستان دوره اول، ۹ ترم آموزش زبان می‌گذرانند. انتظار می‌رود پس از اتمام اين دوره، دانش‌آموزان بتوانند در آزمون‌های بين‌المللی قبول شوند.

مدرسه کادری مجرب دارد و معلمانی زبده و دلسوز که همواره تلاش کرده‌اند تا با استفاده از بهترین روش‌های تدریس و سامانه‌های آموزشی جدید، بهترین خدمات علمی را ارائه کنند. انواع کارنامه‌های داخلی و ماهانه نیز برای تمام گروه‌های فعال مدرسه؛ اعم از دانش آموزان، اولیا و مدیران اجرایی مزید استفاده است؛ همچنین برگزاری اردوهای مطالعاتی برای آماده‌سازی در آزمون‌های مدارس برتر ایران – که در بین بهترین مدارس ایران برگزار می‌شود- تلاشی است مضاعف در پیشرفت علمی دانش آموزان؛ همچنین برگزاری کلاس‌های پیشرفته برای دانش آموزان مستعد، به‌منظور پیشرفت در زمینه‌های علمی و شرکت در آزمون‌های المپیادهای علمی، از دیگر افتخارات و فعالیت‌های افزون بر وظایف مستمر و قانونی این واحد آموزشی است.

دانش‌آموزان مدرسه با داشتن امکانات مناسب، امکان فعالیت در ورزش‌های مختلف را دارند. از فوتسال، واليبال و شطرنج گرفته تا تنيس روی ميز و بسکتبال. مربيان ورزش دبيرستان تلاش می‌کنند در طول سال، دانش‌آموزان مستعد را شناسايی و براي المپياد ورزشی مجتمع آماده کنند. آن‌ها در يک ورزش تخصصی آموزش می‌بينند. توجه ويژه به ورزش در سنين نوجوانی، در کنار آموزش‌وپرورش از اصول کادر مديريتی مدرسه سلام همت است. ما نوجوانانی تحصیل‌کرده، تربیت‌شده، داراي مهارت، آگاه و شاداب می‌خواهيم

.