زبور نور

مشاهده کتاب زبور نور
نویسنده: محمد رضا رمزی اوحدی

معرفی:

در کتاب زبور نور هزار و یک نکته از زندگانی حضرت مهدی ( عج ) ذکر شده .

در بخشی از کتاب آمده :
ارتباط با حضرت ولی عصر در دوران غیبت کبری – حضرت آیت الله بهجت در گفتاری می فرمایند : « و حضرت حجت که در چشم عارفان حاضر است … » . این گونه گفتارها از عرفا کم نیست چرا که آن ها در نوع ارتباط خود با حضرت به مرحله شهود دست یافته و در بیشتر اوقات کشف آن ها شهود گردیده و دائما حضرت ولی عصر را می بینند .
اگر چه بعضی از علمای گذشته قائل اند که امکان ارتباط با حضرت برای کسی وجود ندارد ولیکن عده ای نیز در مقابل قائل تشرف عده ای خاص ، آن هم نه هر کسی را مطرح کرده اند .

چنان چه صاحب کتاب جنه الماوی داستان ها و حکایت های زیادی را نقل کرده است .
بالاخره آن چه بدیهی است آنست که در روایات متعددی آمده که نحوه بهره مند شدن از امام عصر در زمان غیبت ، به خورشید در زیر ابر تعبیر شده لذا صحیح به نظر نمی رسد که با ضرس قاطع نفی ارتباط با امام را حکم کنیم مضافا این که در خصوص دیدن و ارتباط با امام روایاتی وارد شده است .

شیخ طوسی در کتاب غیبت آورده :
دیدار اولیای الهی با حضرت و بهره مندی از محضر آن جناب امکان دارد . امام عصر در میان مردم و کوچه و بازار است مانند یوسف که برادرانشان او را نمی شناختند ولی او آنان را می شناخت .

سید مرتضی نیز می گوید : ما جایز می دانیم که گروه زیادی از اولیا و معتقدان به امامت ایشان شرفیاب محضرشان شوند و بهره گیرند .
روزی حضرت بهاء الدینی فرموده بودند جلسه ای در مکه بوده که امام عصر با یاران خود تشکیل داده بودند و در آن جلسه نام حاج آقا فخر را برده اند …

چگونه کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنیم

مشاهده کتاب چگونه کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم
نویسنده: رضا توکلی

معرفی:

این کتاب سعی می‌کند اولین قدم‌ها را برای ورود به دنیای کسب و کارهای اینترنتی به‌ شما آموزش دهد.

هدف این کتاب باز کردن مباحث فنی نیست و مثلا آموزش طراحی یک وب‌سایت در این کتاب وجود ندارد. هدف از گردآوری این کتاب الکترونیک این بوده است که شما با قدم‌های ابتدایی راه، آشنا شوید.

سوال‌های زیای در ذهن افرادی که تازه می‌خواهند شروع کنند وجود دارد؛ ایده چی‌خوبه!؟ چطور ایده پیدا کنیم؟ چه مهارت و تخصصی لازمه؟ هزینه‌ش چقدره؟ و… این‌ها مجموعه سوالات متداولی هستند که در مورد کسب و کارهای اینترنتی وجود دارد و حال شما می‌توانید در کتاب الکترونیک رایگان، به پاسخ و راهنمایی درمورد همه آن‌ها دسترسی داشته باشید .

کتاب زندگی به رنگ خدا

مشاهده کتاب زندگی به رنگ خدا
نویسنده: محمد حسین افشاری

معرفی:

اسلام دینی جامع و کل نگرست و برای تمام مسائل فردی ، اجتماعی ، فرهنگی ، اقتصادی برنامه دارد و احکامی را وضع کرده است که باعث رشد فرد و جامعه او می گردد . یکی از احکام و دستورات اسلام در حوزه فردی ، اجتماعی و فرهنگی ، احکام پوشش و حجاب زنان و مردان است .
پوشش از زمان های دور و حتی در زمان انسان هایی که به عنوان انسان نخستین نام برده می شوند ، نیز برای انسان ها دغدغه و یک نیاز بوده و انسان همواره درصدد استفاده از پوششی مناسب برای خود بوده است .
پوششی که در ادیان و مذاهب و در کتاب آسمانی ، قرآن کریم آمده ، نوعی از پوشش است که برای حفظ کرامت انسانی ، حفظ هویت زنانگی و مردانگی ، حفظ صفات انسانی و مصون ماندن از هوا و هوس و به طور کلی یک پوشش برای سعادت زندگی فردی و اجتماعی است ؛ پوششی که در عین داشتن خصوصیات مورد نیاز یک پوشش ، پوششی تعالی بخش و کامل باشد .
هدف اسلام از بیان نوع پوشش زنان و مردان ، ارائه یک پوشش مناسب برای سعادت دنیوی و اخروی است .

کتاب استرالیا را بیشتر بشناسیم

مشاهده کتاب استرالیا را بیشتر بشناسیم
نویسنده: مرتضی حکیمی کیا

معرفی:

قلمرو همسود استرالیا (به انگلیسی: Commonwealth of Australia) کشوری است توسعه یافته در نیمکره جنوبی. این کشور با ۷٬۶۸۶٬۸۵۰ کیلومتر مربع وسعت، ششمین کشور پهناور دنیا و ۴٬۶ برابر ایران است.

سیدنی و ملبورن دو شهر بزرگ استرالیا هستند . این کشور دارای مرز خاکی با کشور دیگری نیست و دور آن را از شرق ، اقیانوس آرام ، از جنوب اقیانوس منجمد جنوبی ، از غرب اقیانوس هند و از شمال چندین دریا و خلیج در بر گرفته است . استرالیا همچنین سرزمین اصلی قاره اقیانوسیه به حساب می آید که کوچکترین قاره دنیاست .

در بخشی از کتاب می خوانیم :مالیات در استرالیا : مالیات بردرآمد در استرالیا کاری نسبتا پیچیده است ، مگر این که مانند اکثر کارمندان استرالیا مالیات بردرآمد خود را از طریق سیستم PAYE ( مالیاتی که هم زمان با کسب درآمد پرداخت می گردد ) ، بپردازیم .

اگر دارای شغل آزاد هستید ، مشمول پرداخت مالیات بر حسب سیستم PAYE نمی شوید . این نوع مالیات ، برای افرادی قابل اجراست که سالانه درآمد یا حقوق آنان بیش از ۹۹۹ دلار باشد و دارای مشاغلی مثل تجارت ، کشاورزی یا معدن کاوی باشند .

مالیات موقتی ، توسط شاغلین آزاد به صورت اقساط ۳ ماهه پرداخت می گردد . در سال ۱۹۸۵ ، دولت استرالیا سیستم مالیاتی جدیدی را به نام مالیات بر سرمایه معرفی کرد . بدین صورت ، که اگر اموالتان را بفروشید یا مبلغ مهمی را در سال مالی دریافت کنید ، مشمول پرداخت مالیات بر سرمایه خواهید شد .

دارایی هایی که در معرض مالیات بر سرمایه قرار می گیرند عبارتند از :

– دارایی های شخصی ای که برای سرگرمی استفاده می شوند و خرید آن ها بیش از ۱۰۰ دلار ارزش دارد ؛ مثل آثار هنری ، کلکسیون تمبر ، جواهرات ، سکه یا عتیقه جات .
– دارایی های شخصی فهرست نشده ( غیر از زمین یا ساختمان ) که برای سرگرمی و به طور شخصی استفاده می شوند و ارزش هر کدام بیش از ۵۰۰۰ دلار است ؛ مثل مبل راحتی …

کتاب بیماری های منتقله از غذا

مشاهده کتاب بیماری های منتقله از غذا
نویسنده: رضا پور دست گردان

معرفی:

در این کتاب بیماری های منتقله از مواد غذایی و روش کنترل آنها شرح داده شده است.

کتاب و این است فواید نمک ید دار!!

مشاهده کتاب و این است فواید نمک ید دار!!
نویسنده: مهدی سیگاریان وفا

معرفی:

 با این که سعی شده است این مقاله به صورت طنز نوشته شود لیکن تمامی آن بر اساس مقالات معتبر پزشکی نوشته شده . بنابراین توصیه ها ، آمار و دستورالعملهای این مقاله کاملا جدی و واقعی است !
در بخشی از کتاب می خوانیم : اما از فوائد دیگر نمک باید عرض کنم که اصولا نمک یا بهتر بگم همون سدیم باعث میشه که بدن نتونه کلسیم جذب کنه و حتی بخاطر هضم سدیم ، کلسیم را از خود دفع کنه . همونطور که میدونین استخوان ها محل تجمع کلسیم هستند و دفع کلسیم یعنی نازک تر شدن و پوک شدن استخوان ( فرض کن زمانی که داری ادرار می کنی انگار داری اسکلت میریزی بیرون ! … ممکنه یه روز بشی شبیه به بارپا-پاپا !)
یک نکته ی کمی مهم ! :
دوستان عزیز … من به عنوان فردی که در طب سنتی فعالیت داره خدمت شما عزیزان عرض می کنم که نمک با نمک طعام فرق داره !
متاسفانه نمک ید دار و تصفیه شده ای که در بازار موجود است طبیعی نبوده و تقریبا می توان گفت که اکثر آن ها یک نوع ماده شیمیایی شور مزه هستند که از تجزیه نمودن نمک طعام و ترکیب آن با ید شیمیایی بدست می آیند !! که مقصود از نوشتن این کتاب و انتشار آن ، آشنایی با مضرات این نوع نمک است و گرنه بهترین ماده معدنی که بدن نیازمند آن است نمک است ! شما دوستان عزیز می توانید برای محافظت از بدن خود بجای مصرف این نوع نمک های تجزیه و به ظاهر تصفیه شده از نمک دریاچه و دریا استفاده کنید همان سنگ نمکهایی که با آن برنج خیس می کنید !
اما به هر حال رعایت اعتدال در مصرف هر چیزی ضروری است .

کتاب فکر مرده

مشاهده کتاب فکر مرده
نویسنده: ابراهیم حاتمی کیا

معرفی:

از فکر تا فیلمنامه / شامل ۳ تا فیلم نامه برای رسیدن به فیلمنامه ی نهایی است . در دو فیلم نامه ی اول نمی دونم چرا به حامله بودن فاطمه اینقدر اصرار می کند , نقش فاطمه در فیلمنامه اول بسیار بیشتر است و به مرور نقشش کم رنگ تر می شود تا در فیلمنامه ی آخر فاطمه تنها به صورت یک راوی (یک نظاره گر) ایفای نقش می کند . حس بزرگی که در فاطمه وجود دارد را بیان می کند و زمانی آرمانش را با احمد یکی می کند یا حتی اون را شاگرد خوب تربیت شده ی احمد متصور می کند ؛ در ورق زدن عکس ها سیر تحول فاطمه را یاد آور می شود (بی حجاب در دانشگاه ).
فیلمنامه نویس ، روایت را با کابوس آغاز می کند تا وزن و تلخی خاطره از ابتدا روی شخصیت مرتضی که هنوز نمی دانیم سرداری با تجربه و قدیمی است ، سنگینی کند . در این بین ، عروسک به عنوان نماد معصومیتی که با موشک ناو« وینسنس » به آتش کشیده می شود ، کارکرد درماتیک خود را در متن فلیمنامه به دست می آورد . پرداخت آبستره ای که از آن یاد شد در این سکانس ها همچنان برفضا غالب است ؛ تا جایی که این یادآوری خاطرات و کابوس های شبانه ، به کابوسی بزرگ ترمی رسد . سلمان آژانس شیشه ای که حالا در هیبتی متفاوت به حبیب سردار راشد بدل شده ، دغدغه های تازه ای را به سردار تحمیل کرده است .

کتاب قدرت برنامه ریزی

مشاهده کتاب قدرت برنامه ریزی

نویسنده: برایان تریسی  ترجمه: یلدا بلارک

معرفی:

«قدرت برنامه‌ریزی» نوشته برایان تریسی، جک کن‌فیلد، لس براون و … است. شعار کلیدی این کتاب این است که زندگی را به روشی که می‌خواهید بسازید.
در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:
من این‌جا در بلومینگتون، ایلینویز مشغول آموزش یک کلاس در مورد چگونگی مدیریت کارمندان دشوار بودم. از سندی در مورد علایق و غیرعلایق‌اش، از رؤیاها و اهدافش پرسیدم. همین که در مورد شغل فعلی‌اش می‌گفت، او یک کابوس خیلی واقعی را توصیف کرد.
«سندی، چرا روی پرستاری به‌عنوان یک شغل تصمیم‌ گرفتی؟» پیشانی او قوسی گرفت، چشمانش برقی زد، همین‌طور که درباره‌ی اشتیاق و علاقه‌ی شدید خود برای درمان بیماران صحبت می‌کرد. وقتی از او پرسیدم آیا مدیریت کردن مردم را دوست دارد او خود را جمع کرد و یک‌بار دیگر پشت اشک‌ها جنگید. «من پست اجرایی را گرفتم زیرا درآمد بیش‌تری داشت، اما از آن متنفرم.»
سندی رؤیای خود را گم کرده است. آیا می‌توانم او را کمک کنم تا دوباره پیدایش کند؟
«سندی، چه اتفاقی می‌افتد اگر از کارفرمای خود تقاضای تنزل رتبه کنید؟» چند ثانیه گذشت. او به‌نظر گیج می‌رسید. مردم این کار را نمی‌کنند، می‌کنند؟
شما عاشق درمان مردم هستید. نه مدیریت کردن آن‌ها. اگر کارفرمای شما تنزل رتبه ‌ندهد، آیا می‌توانید کاری در جایی دیگر در رابطه با درمان بیماران پیدا کنید؟ همان‌طور که ما بر روی گزینه‌های او کار می‌کردیم، سندی سینه جلو می‌داد، تصمیم از طریق او دنبال شد. یک برنامه شکل گرفت تا پایان سمینار او آن‌چه را که می‌بایست انجام می‌داد را فهمید و آماده بود تا انجام دهد. او خیلی از من تشکر کرد و یک بررسی درخشان ارائه داد.

کتاب ۲۱ راز موفقیت میلیونر های خود ساخته

مشاهده کتاب ۲۱ راز موفقیت میلیونر های خود ساخته

نویسنده : برایان تریسی   ترجمه: علی اکبر قاری نیت

معرفی

موضوع این کتاب قالبا در مورد موفقيت‌ شغلي‌ , موفقيت در زندگی, موفقيت هاي مالي , و روان شناسی می باشد

کلیات سعدی

مشاهده کتاب کلیات سعدی

تصحیح : محمد علی فروغی

معرفی:

مجموعه اشعار سعدی

کتاب امام خمینی و انقلاب اسلامی

مشاهده کتابامام خمینی و انقلاب اسلامی

مولف: محمد واعظ زاده خراسانی

معرفی:

این کتاب شامل مجموعه مقالات و اقدامات حضرت امام همچنین معرفی شخصیتی ایشان میباشد

کتاب آب و آتش

مشاهده کتاب آب و آتش

گرد آورنده : سازمان اوقاف

معرفی

مطالب این کتاب ویژه روابط بین محرم و نامحرم است