تبدیل واحد ها

 

۱ متر = ۱۰ دسی متر
۱ متر = ۱۰۰ سانتی متر
۱متر = ۱۰۰۰ میلی متر
۱ متر = ۱۰۰۰۰۰۰ میکرون یا میکرومتر
۱ متر = ۳۹٫۳۷ اینچ
۱ متر = ۰٫۰۰۱ کیلومتر
۱ دسی متر = ۱۰ سانتی متر
۱ دسی متر = ۱۰۰ میلی متر
۱ دسی متر = ۱۰۰۰۰۰ میکرون
۱ دسی متر = ۰٫۱ متر
۱ سانتی متر = ۰٫۰۱ متر
۱ سانتی متر = ۰٫۱ دسی متر
۱ سانتی متر = ۱۰ میلی متر
۱ سانتی متر = ۱۰۰۰۰ میکرون
۱ میلی متر = ۰٫۰۰۱ متر
۱ میلی متر = ۰٫۰۱ دسی متر
۱ میلی متر = ۰٫۱ متر
۱ میلی متر = ۱۰۰۰ متر
تبدیل واحدهای سطح
۱ هکتار = ۱۰۰۰۰ متر مربع
۱ متر مربع = ۱۰۰ دسی متر مربع
۱ متر مربع = ۱۰۰۰۰ سانتی متر مربع
۱ متر مربع = ۱۰۰۰۰۰۰ میلی متر مربع
۱ متر مربع = ۰٫۰۰۰۱ هکتار
۱ دسی متر مربع = ۰٫۰۱ متر مربع
۱ دسی متر مربع = ۱۰۰ سانتی متر مربع
۱ دسی متر مربع = ۱۰۰۰۰ میلی متر مربع
۱ سانتی متر مربع = ۰٫۰۰۰۱ متر مربع
۱ سانتی متر مربع = ۰٫۰۱ دسی متر مربع
۱ سانتی متر مربع = ۱۰۰ میلی متر مربع
۱ میلی متر مربع = ۰٫۰۰۰۰۰۱ متر مربع
۱ میلی متر مربع = ۰٫۰۰۰۱ دسی متر مربع
۱ میلی متر مربع = ۰٫۰۱ سانتی متر مربع
تبدیل واحد های حجم
۱ متر مکعب = ۱۰۰۰ لیتر یا ۱۰۰۰ دسی متر مکعب
۱ متر مکعب = ۱۰۰۰۰۰۰ سانتی متر مکعب یا ۱۰۰۰۰۰۰ میلی لیتر
۱ دسی متر مکعب یا ۱ لیتر = ۰٫۰۰۱ متر مکعب
۱ دسی متر مکعب یا ۱ لیتر = ۱۰۰۰ سانتی متر مکعب
۱ سانتی متر مکعب = ۰٫۰۰۰۰۰۱ متر مکعب
۱ سانتی متر مکعب = ۰٫۰۰۱ دسی متر مکعب یا ۰٫۰۰۱ لیتر
تبدیل واحد های وزن
۱ تن = ۱۰۰۰ کیلو گرم
۱ تن = ۱۰۰۰۰۰۰ گرم
۱ کیلو گرم = ۱۰۰۰ گرم
۱ کیلو گرم = ۱۰۰۰۰۰۰ میلی گرم
۱ کیلو گرم = ۰٫۰۰۱ تن
۱ گرم = ۰٫۰۰۰۰۰۱ تن
۱ گرم = ۰٫۰۰۱ کیلو گرم
۱ گرم = ۱۰۰۰ میلی گرم

چگونه ریاضی خود را قوی کنیم؟

روش‌هایی وجود دارد که به کمک آن می‌توانید ریاضیات خود را تقویت کنید. این نکات به شما کمک می‌کند تا بدون در نظر گرفتن سن بتوانید مفاهیم ریاضی را از ابتدایی تا دانشگاه به خوبی یاد بگیرید و بفهمید. هر شخصی می‌تواند ریاضیات را یاد بگیرد، پس مثبت فکر کنید و مراحل زیر را دنبال کنید تا به زودی شاهد موفقیت خود در علم ریاضی باشید.

به جای حفظ کردن،‌ ریاضی را بفهمید

اغلب افراد به جای دقت در درک و فهم راه حل مسائل ریاضی،‌ سعی می‌کنند این راه حل‌ها را حفظ کنند. همیشه به دنبال چرایی حل مسئله باشید نه فقط چگونگی حل آن، برای مثال نگاهی به الگوریتم تقسیم معمولی بیندازید،‌ وقتی می‌خواهیم ۷۳ را بر ۳ تقسیم کنیم،‌ اول می بینیم ۷ تقسیم بر ۳ چند می‌شود اما این ۷ در واقع ۷۰ است یا ۷ تا ۱۰ تایی، درک این واقعیت به این معناست که بدانیم در این مسئله چند گروه ۳ تایی در عدد ۷۳ وجود دارد و تقسیم کردن ۷ بر ۳ یک راه میانبر است و درک اینکه در واقع ما ۷۳ را بر ۳ تقسیم می‌کنیم مهم است. اگر الگوریتم تقسیم را به درستی درک کنیم دیگر برای ما مسئله‌ی سختی نخواهد بود.

ریاضی را فقط نخوانید، فعال باشید
بر خلاف برخی مباحث آموزشی، ریاضی را نمی‌توان بدون تمرین یاد گرفت. ریاضی مبحثی است که اغلب آسان به نظر نمی‌رسد،‌ اما نگران نباشید این کاملا طبیعی و بخشی از فرآیند یادگیری ریاضی است. سعی کنید با آن ارتباط برقرار کنید بسیاری از مفاهیم ریاضی به هم مرتبط هستند،‌ هر چقدر بیشتر این روابط را کشف کنید، ریاضی را بهتر می‌توانید بفهمید. مفاهیم ریاضی درجات سختی متفاوتی دارند، از سطحی که شما در آن هستید، شروع می‌شود و به سطوح سخت‌تر می‌رسد. اینترنت منبعی غنی از سایت‌های تعاملی مباحث ریاضی است که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

تمرین، تمرین، تمرین
می‌پرسید چگونه ریاضی خود را قوی کنیم، جواب ساده است، کافیست تمرین کنید! حلِ بسیاری از مسائل ریاضی منوط به درک مفهوم آن است. بعضی افراد نیاز به تمرین بیشتر و برخی نیاز به تمرین کمتری دارند. شما باید یک مفهوم را آنقدر تمرین کنید تا به خوبی درک‌اش کنید و بتوانید به راحتی و به سرعت، راه حل مسائل مختلف آن را بیابید و در یک لحظه بگویید آهان فهمیدم!

اگر بتوانید ۷ مسئله‌ی مختلف را در یک مبحث ریاضی به درستی حل کنید، یا اینکه اگر مسئله‌ای را پس از چند ماه دوباره دیدید،‌ باز هم قادر به حل آن باشید٬ می‌توان گفت که آن مفهوم را درک کرده‌اید. حل کردن مسائل و تمرین‌های زیاد،‌ کلید درک یک مفهوم ریاضی است.

بیشتر کار کنید
این مورد هم شبیه تمرین است. به ریاضی مانند یک ابزار موسیقی فکر کنید. بسیاری از افراد کار کردن با آلات موسیقی را بلد نیستند،‌ بنابراین اول آموزش می‌بینند، تمرین می‌کنند و همین طور پیش می‌روند و درس‌ها را مرور می‌کنند. فرض کنید به شما برگه‌ای ۲۰ سوالی داده‌اند و از شما خواسته‌اند که فقط سوالات زوج را حل کنید، این برای بعضی از افراد کافی است اما بسیاری دیگر نیاز دارند که همه‌ی سوالات را کار کنند تا به درک کامل آن مفهوم برسند. انجام دادن تمرین اضافه‌تر به شما در درک بهتر مفاهیم کمک می‌کند. همیشه مسائل را پس از چند ماه دوباره ببینید تا اطمینان یابید که باز هم قادر به حل‌شان هستید.

با دوستان‌تان تمرین کنید

می‌خواهید بدانید که چگونه ریاضی خود را قوی کنیم ؟ پس تمرین با دوستان‌تان را فراموش نکنید. بعضی افراد دوست دارند تنها کار کنند، اما وقتی می‌خواهیم مسائل را حل کنیم، بهتر است گروهی این کار را انجام دهیم. حتما این ضرب‌المثل را شنیده‌اید که می‌گویند: هر سری یک عقلی دارد. بعضی اوقات کار جمعی و بررسی یک مفهوم از دیدگاه‌های مختلف به شفاف سازی و درک آن مفهوم کمک می‌کند. یک گروه حل مسئله داشته باشید یا دو به دو یا سه نفری کار کنید. در زندگی واقعی اغلب به کمک دیگران به حل مسائل می‌پردازیم، ریاضی هم همین طور است. شما در یک گروه حل مسئله، فرصت دارید تا به بحث درباره‌ی چگونگی حل مسئله بپردازید و در ادامه خواهید دید که بحث کردن در مورد مسائل ریاضی منجر به درک دائمی این مسائل می‌شود و درک کردن در یادگیری بسیار مهم است.

توضیح بدهید و سوال بپرسید
سعی کنید در مورد راه حل مسائل مختلف برای دیگران توضیح بدهید، به دوست‌تان درس بدهید یا نکات آن را ثبت کنید. این مهم است که مسائل را بنویسید یا نحوه‌ی حل کردن آنها را شرح دهید. از خودتان بپرسید که به چه دلیلی این مسئله را به این روش حل کردید.

استفاده بی رویه از گوشی های هوشمند موجب افسردگی دانش آموزان می شود

نتایج تازه‌ ترین تحقیقات نشان داده است، گوشی‌های هوشمند روی مغز دانش‌ آموزان تاثیر منفی می‌گذارد و موجب ایجاد استرس، اضطراب و در نهایت افسردگی در آن ها می‌ شود.
نتایج تازه‌ ترین تحقیقات نشان داده است، گوشی‌ های هوشمند روی مغز دانش‌ آموزان تاثیر منفی می‌ گذارد و می‌تواند موجب آسیب به مغز آن ها شود.
بر اساس این بررسی صورت گرفته، دانش‌ آموزانی که به طور مداوم از گوشی‌ های هوشمند استفاده می‌کنند و در فضای مجازی حضور دارند، دچار استرس و اضطراب بیشتری می‌شوند و در نهایت بیش از دیگران مستعد افسردگی هستند.
بر اساس یک مطالعه که در سال ۲۰۱۷ و توسط مرکز تحقیقاتی “پیو” در جامعه آمریکا انجام شده است، ۸۲ درصد مردم این کشور دارای گوشی هوشمند هستند، ۹۲ درصد آنان هنگام خرید از تلفن همراه خود استفاده می‌کنند، ۷۸ درصد آنان هنگام غذا خوردن در خانه با گوشی همراه کار می‌ کنند و ۴۴ درصد آنان هنگام راه رفتن در خیابان مشغول کار کردن با گوشی همراه هستند.
به گفته این مرکز تحقیقاتی، ۷۳ درصد نوجوانان به گوشی هوشمند دسترسی دارند و بیش از ۹۲ درصد آنان هر روز درفضای مجازی فعالیت می‌کنند.
محققان کُره‌ ای تاکید می‌کنند، اعتیاد به اینترنت و گوشی‌ های هوشمند منجر به بی‌ تعادلی شیمیایی در مغز دانش‌ آموزان می‌شود و همین موضوع آن ها را در معرض استرس، اضطراب و در نهایت افسردگی قرار می‌ دهد.

عدد عجیب !!!!

🔴 عدد ۱۵۸۷۳ عدد عجيبي است.
چون اگر آن را در هر رقمی (منظور از رقم، يعني اعداد ۱ تا ۹ ) ضر ب و سپس حاصل را در عدد ۷ ضرب كنيم، ارقام عدد حاصل عبارت خواهد بود از رقم انتخابی

💠 براي مثال اگر اين عدد را در ۴ ضرب كنيم داريم:
۴×۱۵۸۷۳ = ۶۳۴۹۲
سپس با ضرب حاصل به دست آمده در ۷ داريم:
۷×۶۳۴۹۲ = ۴۴۴۴۴۴
خودتان براي ارقام ديگري نيز امتحان كنيد

🔶 از آن عجيب تر آن كه اگر اين عدد را در عددهاي دو رقمي كه مجموع ارقام آنها از ۱۰ كمتر باشد ضرب كنيم، به نتيجه جالب تري مي رسيم

🔷 براي مثال اگر اين عدد را ابتدا در ۳۵ و سپس در ۷ ضرب كنيم داريم :
۳۵×۱۵۸۷۳ = ۵۵۵۵۵۵
۷×۵۵۵۵۵۵ = ۳۸۸۸۸۸۵
🔷 ارقام اول و آخر عدد همان ارقام ۳۵ هستند و ارقام ديگر تكرار حاصل جمع ۳ و ۵ است. براي ارقام ديگر هم امتحان كنيد