درباره کلاس های هنر

کارگاه هنر

یکی از کارکردهای آموزش و پرورش تلاش جهت رشد و شکوفایی قابلیت‌ها و استعدادهای هنری و زیبایی‌شناختی دانش‌آموزان است. شک نیست که هنر نقاشی تنها برای سرگرمی دانش‌آموزان و وقت گذرانی نیست بلکه وسیله‌ای است که آنان نقش واقعی خود را در جهان دریافته و شخصیت خود را نیز پرورش می‌دهند.

براین اساس در کارگاه هنر برآنیم تا به پرورش و تقویت مهارت‌های هنری دانش‌آموزان بپردازیم. این مهم از طریق ارائه و اجرای طرح درسی منسجم ممکن شده است.

بر مبنای این طرح درس دانش‌آموزان در دوره‌ی اول دبستان با اصول صحیح رنگ‌آمیزی، شناخت اشکال هندسی و توانایی تصویرسازی به کمک این اشکال، مفهوم پرسپکتیو و در دوره‌ی دوم دبستان با ساختار کتاب داستان و نحوه‌ی ساخت آن، شناخت تناسبات در انسان و اجرای فیگورهای مختلف و در نهایت اصول اولیه طراحی آشنا می‌گردند.

کلاس‌های خوشنویسی:

دوره‌ی دبستان فرصت مناسبی است که دانش‌آموزان را به اهمیت خط‌ خوش واقف و این قابلیت را در آنان پرورش دهیم.

در کلاس خوشنویسی دانش آموزان نکات مهمی چون یک اندازه نوشتن حروف و رعایت فاصله ی میان حروف را به خوبی می‌آموزند. همچنین قوانین خط نستعلیق با شیوه ای ساده و روان آموزش داده می شود. این اصول در تمام متن های نوشتاری همه کتب درسی دانش‌آموزان تمرین و رعایت می‌شود.

کلاس‌های موسیقی:

موسیقی یکی از عوامل اصلی پرورش خلاقیت در کودکان است. در کلاسهای موسیقی هدف اصلی ما آشنایی دانش‌آموزان با مفاهیم موسیقی و شناخت سازهای ایرانی و سازهای ارکستر سمفونیک است. در کنار آشنایی با مفاهیم، آشنایی با ساز فلوت و نواختن ابتدائی آن، آشنایی با ریتم‌ها و نت‌ها نیز انجام می‌پذیرد.